O nas

Dzienny Dom „Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich działa od 8 lutego 2016 roku. Powstał w ramach rządowego programu „Senior – WIGOR” na lata 2015-2020 z inicjatywy Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pana Pawła Baja. Mieści się on w pięknej i spokojnej okolicy, w wyremontowanym budynku dawnej szkoły. Uczestnikami są seniorzy nieaktywni zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia z terenu gminy Głogów Małopolski. Uroczyste otwarcie i poświęcenie placówki odbyło się 4 marca 2016 roku.

Dzienny Dom realizuje zadania w szczególności w zakresie terapii zajęciowej grupowej
i indywidualnej dla podtrzymania kondycji psychofizycznej, usług rehabilitacyjnych, zapewnienia posiłku, poradnictwa specjalistycznego, zaspokojenia potrzeb towarzyskich i rekreacyjno – kulturalnych.

Seniorzy każdego dnia uczestniczą w różnorodnych zajęcia takich jak: zajęcia ruchowe, taneczne, muzyczne, plastyczne, filmowo-teatralne, sportowo-rekreacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszy się także trening pamięci oraz masaż rehabilitacyjny.

Osoby starsze mogą tu aktywnie spędzić jesień swojego życia i nawet w podeszłym wieku korzystać z różnych form terapii i  rozrywki jakie oferujemy.