Tosia – aktywna seniorka

W naszym Dziennym Domu „Senior – WIGOR” mamy uczestniczkę z wielkim zamiłowaniem do gier i nie tylko.

Warto wspomnieć iż Pani Teofila Benedyk z uwagi na posiadany umiarkowany stopień niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku od 2007 roku należy do Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji niewidomych i słabo widzących.

Biorę udział w takich dyscyplinach jak: warcaby 100- polowe, szachy, pływanie, wioślarstwo halowe na argometrach, strzelectwo laserowe, nordic walking.

Przez 10 lat zdobyłam puchary i medale w indywidualnych i drużynowych rozgrywkach. Brałam także udział w licznych szkoleniach i turniejach z młodzieżą oraz obozach rekreacyjno- sportowych, na których odkrywam nowe sprawności . Wyjazdy na zawody sprawiają mi ogromną radość. Byłam między innymi w Horyńcu Zdrój, Krynicy Górskiej, Myczków koło Polańczyka, Białymstoku, Przemyślu, Szczawnicy, Wiśle, Szczyrku, Świnoujściu, Firlej koło Lublina, Łańcucie, Tarnobrzegu, Sobieszowo koło Gańska, Krynicy Morskiej, podhalańska wieś Murzasichle.

Moja rodzina czyli dzieci, wnuki, prawnuki cieszą się, że babcia jest aktywna i stawia na rozrywki. Rodzina wie, że te działania są dla mnie swego rodzaju odskocznią od chorób, które z wiekiem przychodzą i są nieuniknione.

Od 2016 roku Pani Teofila Benedyk jest aktywnym uczestnikiem Dziennego Domu „ Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich. Swoją pasją zaraża innych uczestników, często dzieli się z innymi swoim doświadczeniem np. gry w warcaby 100- polowe, szachy czy nawet rozwiązywaniem krzyżówek.

Post Author: Edyta Bajek