GIMNASTYKA DŁONI

Dolegliwości bólowe, sztywność palców, przeciążenie mięśni dłoni – temu wszystkiemu może zaradzić gimnastyka. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” ćwiczą swoje ręce podczas zajęć z gimnastyki dłoni.

Ćwiczenia, aby sprawiały przyjemność wykonujemy przy stole nakrytym kocem. Podczas zajęć ćwiczymy zarówno bez użycia przyrządów poprzez m.in.: rozszerzanie i łączenie palców, zwijanie palców w pięść i prostowanie, rozcieranie dłoni. Wykorzystujemy do ćwiczeń także różne przyrządy przy pomocy których pobudzamy ręce do pracy takie jak: pasek filcu, drewniane patyki, woreczki gimnastyczne, piłeczki rehabilitacyjne z kolcami. Na tych zajęciach wykorzystujemy także plastikowe zakrętki z butelek, które przynieśli seniorzy. Zrobiliśmy w nich dziurki, a nawlekanie ich na sznurek jest świetnym sposobem ćwiczenia dłoni.

Podczas zajęć w  tle leci muzyka, która ma za zadanie wprawiać seniorów w miły, przyjemny nastrój. Dodatkowo przy niektórych ćwiczeniach seniorzy muszą dostosowywać tempo wykonywania ćwiczeń do rytmu muzyki, co wymaga od nich skupienia, uwagi i koncentracji.

Post Author: Edyta Bajek