Kamilianie z Madagaskaru z wizytą u seniorów

W dniu 6 sierpnia 2021 Bracia Kamilianie z Madagaskaru odwiedzili Dzienny Dom Senior-Wigor oraz Dom Pomocy Społecznej w Budach Głogowskich.

W trakcie swojej wizyty przybliżyli nam swoją posługę kamiliańską, którą  pełnią jako Zakon Ojców Kamilianów. Patronem Zakonu jest Święty Kamil de Lellis, patron chorych, szpitali i personelu medycznego. Ojcowie Kamilianie wyróżniają się z pośród innych zakonów tym, iż na habicie mają naszyty czerwony krzyż, który przypomina, że Chrystus jest Boskim lekarzem, prawdziwym Zbawicielem ludzkości. Przyszli zakonnicy doskonale posługują się językiem polskim.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nasi seniorzy z ciekawością i z zapartym tchem wsłuchiwali się w słowa i pieśni śpiewane w ich ojczystym języku. Czas spędzony z magalskimi braćmi  był okazją do przeprowadzenia rozmów oraz zapoznania się z odmiennością kulturową tamtejszego regionu świata. Ta wizyta dostarczyła wszystkim wiele wzruszeń i emocji .

Polska Prowincja Zakonu Posługujących Chorym istnieje od 1946 roku. Kamilianie prowadzą w Polsce własny szpital, Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze, Ośrodki Readaptacyjno-Rehabilitacyjne dla  narkomanów, nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS oraz Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej dla bezdomnych. Zakonnicy z czerwonym krzyżem na habicie pracują również w duszpasterstwie parafialnym, a także jako kapelani, terapeuci, pielęgniarze i opiekunowie medyczni w szpitalach i klinikach w Polsce, Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech, Gruzji i na Madagaskarze.

Serdecznie dziękujemy Braciom Kamilianom za wizytę i życzymy Wam Ducha Bożej Miłości w waszej posłudze.

h

Post Author: admin