Senior +

W miesiącu grudzień 2021 roku zakończyliśmy realizację projektu w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2021-2025 – Edycja 2021 Moduł II – zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior +” .

W ramach projektu uczestnicy Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich mogli skorzystać z:

  • zajęć z psychologiem – na których rozmowa i dotarcie do problemów czy lęków może zdziałać cuda. Zajęcia dla seniorów prowadzone były indywidualnie i grupowo.
  • zajęć z fizjoterapeutą – podczas zajęć prowadzonych przez naszego fizjoterapeutę seniorzy nie tylko uaktywnili wszystkie partie mięśni, ale również poprawili swoje samopoczucie fizyczne.
  • uczestnicy naszej placówki korzystali również z usług fryzjerskich, poznając nowatorskie sposoby dbania o wygląd włosów i skórę głowy.

Dodatkowe działania w ramach zadania publicznego miały na celu wsparcie utrzymania i funkcjonowania Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich poprzez zakup niezbędnych sprzętów, materiałów czy też produktów żywnościowych potrzebnych do funkcjonowania placówki.

Prowadzone zajęcia wypełniały czas wolny seniorów, ale także podniosły ich sprawność psychiczną, pozwoliły zintegrować się z innymi ludźmi, poćwiczyć pamięć i koncentrację, a przede wszystkim nie pozostawiając naszych uczestników samych w czterech ścianach.

Post Author: admin