ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Budach Głogowskich uczestniczą w projekcie „Podkarpacki E-Senior”.

Projekt realizowany jest przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych Societatis w ramach Działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Celem projektu jest nabycie i utrwalenie kompetencji cyfrowych przez 1600 osób, w tym osób niepełnosprawnych w wieku 65+ z wybranych 73 gmin województwa podkarpackiego.

Nasi seniorzy biorą udział w cotygodniowych spotkaniach na których uczą się obsługi laptopa, tabletu i smartphona o tematyce:

  • zdrowia (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się i zdrowym stylu życia, porad zdrowotnych dla seniorów, dzielenia się z innymi informacjami dotyczącymi obszaru zdrowia)
  • relacji społecznych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w kontaktach z rodziną i znajomymi, w tym zamieszkującymi w innych miejscowościach czy krajach, z możliwością zobaczenia ich „na żywo”)
  • odpoczynku i hobby (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu uzyskania wiedzy o lokalnie organizowanych wydarzeniach klubów seniora, pielgrzymkach, koncertach, poznania atrakcji turystycznych czy kulinarnych)
  • finansów (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego do zakładania konta bankowego, zakupy on line)
  • spraw codziennych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zaplanowania podróży, zakupu biletów, sprawdzenia rozkładu jazdy publicznych środków transportu).

Post Author: Edyta Bajek